Co zrobić, by zwiększyć naszą zdolność kredytową?

Najważniejszym warunkiem uzyskania kredytu jest odpowiednia zdolność kredytowa, bank w ten sposób sprawdza jaką kwotę jesteśmy w stanie spłacać każdego miesiąca, jak wyglądało nasze dotychczasowe spłacanie innych zobowiązań oraz czy nasze źródło zarobków jest stabilne. W wielu przypadkach bank odmawia nam możliwości udzielenia kredytu, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska w stosunku do kwoty, którą chcemy pożyczyć. Istnieje jednak kilka kroków, które mogą pomóc nam w zwiększeniu naszej zdolności.

Po pierwsze – warto pozbyć się kart kredytowych, których nie używamy, ich istnienie obciąża tylko naszą zdolność kredytową. Bank może obawiać się, że w każdej chwili z niej skorzystamy, przez co jeszcze bardziej się zadłużymy i nie będziemy w stanie regularnie spłacać rat kredytu. Jeśli karta kredytowa jest nam niezbędna to zmniejszmy chociaż dostępny limit kredytowy. Kwestia limitu tyczy się także naszego konta osobistego, na którym również możemy go zmniejszyć lub w ogóle zlikwidować.

kredyty dla firm

kredyty dla firm

Kolejną kwestią jest spłacanie innych pożyczek, które mamy. Wiadomo, że nie jest łatwo szybciej pozbyć się tego typu zadłużeń, lecz musimy wiedzieć, że ich posiadanie zmniejsza maksymalną kwotę, którą może przekazać nam bank. Należy także wiedzieć, że bycie żyrantem także obniża zdolność kredytową. Innym sposobem jest wydłużenie okresu kredytowania, co umożliwi płacenie znacznie niższej raty każdego miesiąca, a tym samym nasza zdolność kredytowa nieco wzrośnie.

Jeśli mamy taką możliwość znajdźmy drugą osobę, która mogłaby być współkredytobiorcą – w takiej sytuacji możemy uzyskać większą kwotę kredytu, jeśli druga osoba również posiada stałe oraz stabilne dochody. Bardzo ważne jest także posiadanie wkładu własnego, w innym wypadku niemożliwe jest uzyskanie większej kwoty.

tel. 22 298 64 04

Zapraszamy do kontaktu z nami w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.
Obsługujemy teren całego kraju – nie pobieramy żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku.