Kredyt obrotowy czy faktoring – co będzie lepsze dla twojej firmy?

Prowadzisz firmę? Zatem z pewnością poszukujesz źródła finansowania. Jeżeli twoja firma nie ma wystarczających oszczędności, to pozostaje skorzystanie z pomocy podmiotów trzecich. Co będzie lepszym rozwiązaniem – kredyt obrotowy czy faktoring?

Jako przedsiębiorca z pewnością masz świadomość tego, że stały dostęp do pieniędzy pozwala firmie przetrwać na rynku i na bieżąco regulować zobowiązania względem kontrahentów i pracowników. Jeżeli chodzi o produkty przeznaczone dla firm, to jest ich sporo. Zdecydowaną większość proponują banki – poza kredytami i pożyczkami, przedsiębiorca może zdecydować się również na kredyt obrotowy. Dodatkowo nie można zapomnieć o faktoringu. Który produkt sprawdza się najlepiej?

Tradycyjny kredyt czy kredyt obrotowy?

Zwykły kredyt dostępny w banku jest zawsze przeznaczony na konkretny cel. Oznacza to, że kredytobiorca dostaje środki raz i ma obowiązek spożytkować je zgodnie z założeniem. W przypadku kredytu obrotowego sprawa wygląda inaczej. Środki z tego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Co więcej, taki kredyt może być ponownie uruchamiany – wystarczy tylko odpowiednio wcześniej spłacić dotychczasowe zobowiązanie.

Kredyt obrotowy eliminuje konieczność ponownego załatwiania formalności. Daje też stały dostęp do środków, po które przedsiębiorca może, ale nie musi sięgnąć.

faktoring

faktoring

Na czym polega faktoring?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielką, lokalnie działającą firmę, czy też przedsiębiorstwo zatrudniające setki pracowników, masz kontrahentów. Od tego, czy regulują oni swoje zobowiązania na bieżąco zależy to, czy dysponujesz środkami na rachunku bankowym. Co wówczas, gdy kolejni klienci spóźniają się z płatnościami? Czy w takiej sytuacji masz możliwość skutecznie dochodzić roszczeń, nie psując przy tym relacji z poszczególnymi kontrahentami? Pomóc może właśnie faktoring.

Jeżeli chodzi o faktoring, to jego idea sprowadza się do tego, że nieprzeterminowane należności z tytuły wystawionych faktur nabywa podmiot trzeci. To właśnie on dochodzi płatności, rozliczając się jednocześnie z tobą, jako podmiotem zbywającym faktury. W praktyce otrzymujesz dostęp do potrzebnych ci środków niemal od razu, zaś podmiot zewnętrzny dochodzi płatności z tytułu faktur.

Kredyt obrotowy czy faktoring?

Jako osoba poszukująca źródła finansowania, możesz zastanawiać się, które rozwiązanie – sięgnięcie po kredyt obrotowy czy też faktoring – będzie lepszym rozwiązaniem. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – konieczne jest przeanalizowanie aktualnej sytuacji firmy i podjęcie decyzji, mając ją na uwadze.

Dotychczas nie miałeś problemu z odzyskaniem należności za wystawione faktury? W takim razie lepszym rozwiązaniem będzie kredyt obrotowy. Jeżeli jednak twoi kontrahenci nie są solidni i często spóźniają się z regulowaniem faktur, to lepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z firmą faktoringową. Dzięki temu otrzymasz dostęp do środków, które pozwolą ci rozwijać działalność.

tel. 22 298 64 04

Zapraszamy do kontaktu z nami w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.
Obsługujemy teren całego kraju – nie pobieramy żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku.
=============================================================

Uwaga: Specjalna oferta kredytów prywatnych od inwestorów. Do 100 000 zł na weksel, powyżej 100 000 zł pod zastaw nieruchomości. Okres kredytowania 36 miesięcy, stałe raty płatne co miesiąc.