Czy opłaca się wydłużać okres kredytowania?

Okres kredytowania, to mówiąc prościej, czas w jakim zamierzamy spłacić nasz kredyt. Biorąc pożyczkę musimy dokładnie go przeanalizować, ponieważ im dłużej będzie on trwał tym więcej będziemy mieli do spłacenia ze względu na odsetki. Długość okresu kredytowego ma również znaczenie przy określaniu naszej zdolności kredytowej. Dodatkowo rozkładając naszą pożyczkę na więcej rat możemy starać się o uzyskanie większej kwoty.

Najczęściej wydłużamy okres kredytowania ze względu na zbyt wysoką ratę miesięczną, której nie jesteśmy w stanie spłacać. Często tak się dziej gdy doszły nam na przykład dodatkowe wydatki w każdym miesiącu. Okres ten możemy wydłużyć nawet o kilka lub kilkanaście lat by dostosować wysokość raty do naszych możliwości. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że obciążamy się kredytem na kolejne lata. Odsetki wtedy wzrosną a w związku z czym ogólna kwota do spłaty będzie znacznie wyższa.

okres kredytowania

okres kredytowania

Może się więc okazać, że pożyczając od banku 100 000 złotych oddamy im nawet dwa razy więcej. Dlatego też należy poważnie przemyśleć to rozwiązanie. Warto także poszukać nieco innych możliwości, które ułatwiłyby nam comiesięczną spłatę raty kredytu, na którą przystaliśmy na samym początku. Może to być zmiana pracy na lepiej płatną lub ograniczenie wydatków na niepotrzebne rzeczy.

Warto również nauczyć się oszczędzać, dzięki czemu pod koniec miesiąca może okazać się, że z pomocą odłożonych pieniędzy bez problemu damy radę spłacić kolejną ratę. Tak naprawdę wydłużenie okresu kredytowania nie opłaca się i zmusza nas do większych zobowiązań. Często zamiast uwolnić się od kredytu po kilku lub kilkunastu latach wpakujemy się w niego na większość naszego życia.

tel. 22 298 64 04

Zapraszamy do kontaktu z nami w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.
Obsługujemy teren całego kraju – nie pobieramy żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku.
=============================================================

Uwaga: Specjalna oferta kredytów prywatnych od inwestorów. Do 100 000 zł na weksel, powyżej 100 000 zł pod zastaw nieruchomości. Okres kredytowania 36 miesięcy, stałe raty płatne co miesiąc.