Płacenie rachunków w okienku kasowym – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach wszystko dąży do tego, aby jak najbardziej uprościć nam życie. Tyczy się to każdej dziedziny, a przede wszystkim finansów. Dobrze pamiętamy czasy, kiedy wszelkich opłat dokonywało się wyłącznie na poczcie, teraz możemy uczynić to nawet w kasie w supermarkecie. Pamiętajmy jednak, by zachować wszelką ostrożność i mieć pewność, że nasze środki dotrą tam, gdzie trzeba.

Okienka pieniężne umożliwiają płacenie rachunków za gaz, prąd, wodę, telefon, uregulowanie raty kredytu czy doładowanie telefonu komórkowego – wszystko to możemy dokonać w jednym miejscu, przez co coraz większa ilość osób korzysta z tego rozwiązania. Warto też wiedzieć, że okienka kasowe zazwyczaj mają niższą prowizję od transakcji, niż poczta. Nie trzeba dodawać, że jest to przede wszystkim ogromna wygoda i oszczędność czasu – płacąc za zakupy czy tankując na stacji benzynowej  możemy uregulować wszystkie miesięczne rachunki w jednym miejscu.

płacenie rachunków

płacenie rachunków

Pamiętajmy, że każdy medal  ma dwie strony – płacenie rachunków w okienku kasowym może wiązać się z wieloma nieścisłościami. Dokonując opłat w takim miejscu musimy liczyć się z tym, że środki dotrą na konto odbiorcy dopiero w momencie, gdy dotrze do niego przelew, a nie w chwili, gdy przekazujemy kasjerce pieniądze – jeśli więc wybieramy okienko kasowe w momencie, gdy termin wpłaty się kończy ryzykujemy, że środki nie dotrą na czas.

Sytuacja działa na naszą korzyść wyłącznie w momencie, w którym środki nie zostaną dostarczone do odbiorcy z winy przedsiębiorcy, wtedy możemy żądać zwrotu pieniędzy oraz opłacenia dodatkowych kosztów, które wyniknęły wskutek nieterminowej wpłaty. Jeśli zostaniemy oszukani należy zgłosić to do właściwych organów ścigania.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy udać się z problemem do miejskiego lub powiatowego rzecznika praw konsumentów, który pomoże podjąć właściwe kroki w celu rozwiązania sytuacji.

tel. 22 298 64 04

Zapraszamy do kontaktu z nami w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.
Obsługujemy teren całego kraju – nie pobieramy żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku.
=============================================================

Uwaga: Specjalna oferta kredytów prywatnych od inwestorów. Do 100 000 zł na weksel, powyżej 100 000 zł pod zastaw nieruchomości. Okres kredytowania 36 miesięcy, stałe raty płatne co miesiąc.