Zakładamy konto naszemu dziecku

Decyzja o założeniu konta naszym pociechom może być niezwykle korzystna – dzięki temu już w młodym wieku dziecko poznaje świat finansów, uczy się gospodarować pieniędzmi, a także je oszczędzać. W naszym kraju już kilkanaście banków posiada specjalną ofertę kont dla młodych, warunkiem jest ukończenie 13. roku życia. Dziecko musi udać się do banku wraz z rodzicem aby podpisać umowę dotyczącą założenia konta, w tym celu niezbędny będzie dowód osobisty osoby dorosłej, a także legitymacja szkolna naszej pociechy.

Tego rodzaju konta mają także możliwość prowadzenia go w trybie internetowym, a więc dokonywania przelewów online, dziecko samodzielnie zapłaci także karta za zakupy w sklepie oraz ma możliwość wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu. Dzięki tak wczesnemu doświadczeniu ze światem finansów nasze dziecko w przyszłości bez problemu poradzi sobie ze wszelkimi nowościami i trudnościami, które napotka.

kredyty dla firm

konto dla dziecka

Nie ma też co ukrywać, iż dla banków dzieci są kolejnymi klientami, dzięki którym powiększają swoje zyski, dlatego też prześcigają się w ofertach kont dla młodych, by zatrzymać ich w przyszłości u siebie, co daje bardzo korzystne perspektywy. Najczęściej rodzice decydują się na założenie konta swojemu dziecku w tym samym banku, w którym posiada swoje konto – jest to komfortowe rozwiązanie dla obu stron, ponieważ przelewy mogą być realizowane natychmiastowo, rodzic może mieć wgląd w konto swojego dziecka i kontrolować jego wydatki, a wszelkie sprawy może załatwić w jednym miejscu.

Oferty kont dla młodych są bardzo atrakcyjne, najczęściej znacznie mniej płacimy za ich prowadzenie niż w przypadku tradycyjnych kont dla dorosłych. Zdarzają się i takie sytuacje, w których bank w ogóle nie pobiera pieniędzy za prowadzenie konta. Zwróćmy również uwagę na to czy oferta uwzględnia także opłatę za samą kartę oraz przelewy.

tel. 22 298 64 04

Zapraszamy do kontaktu z nami w godzinach od 9 do 15 – od poniedziałku do piątku.
Obsługujemy teren całego kraju – nie pobieramy żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku.