Zamykanie konta – z jakimi problemami możemy się spotkać?

Jeśli planujemy odejść z banku ze względu na wysokie koszty prowadzenia konta lub z innych przyczyn musimy najpierw dokładnie dowiedzieć się jak będzie przebiegała taka procedura i czy nie wiąże się ona z dodatkowymi kosztami. O wiele łatwiej jest nam założyć konto bankowe, niż je zamknąć, ponieważ banki za wszelką cenę chcą zatrzymać u siebie klienta. Udając się do placówki naszego banku możemy przygotować się na atak pracowników, którzy będą nas zachęcać do pozostawienia konta i przekonywać o jego zaletach.

Dopełnijmy wszelkie formalności

Przy likwidacji konta bankowego warto uzyskać pisemne potwierdzenie zamknięcia konta przez pracownika, dlaczego? Nie raz zdarzają się sytuacje, w których po kilku miesiącach, a nawet latach okazuje się, że nasze konto nie do końca zostało zamknięte, a w dodatku znajdują się na nim nieuregulowane płatności. W  takiej sytuacji nie posiadając zaświadczenia o zamknięciu konta możemy mieć problem z udowodnieniem, iż w  takim i takim dniu zamykaliśmy konto. Jeśli z kolei mamy ze sobą takie pismo nikt nie może nas zmusić do zapłacenia zaległości tym bardziej, że nie zostaliśmy o nich poinformowaniu przy zamykaniu konta.

zamykanie konta

zamykanie konta

Opłaty za zamknięcie konta – czy jest to konieczne?

Wszystko zależy od rodzaju konta, a także warunków, które stawia nam bank, w każdym z nich spotkamy się jednak z koniecznością wyczyszczenia konta, by można je było zlikwidować. Pamiętajmy, że nasze konto nie zostanie od razu zamknięte, lecz zazwyczaj odbywa się to w ciągu najbliższych 30 dni, dopilnujmy w takim przypadku, by nie została nam naliczona kolejna opłata za prowadzenie konta, ponieważ dyspozycja o jego zamknięcie została już złożona. Jeśli zdarzy się tak, że ta opłata zostanie naliczona na koncie powstanie ujemne saldo, co uniemożliwi zamknięcie konta.

tel. 22 298 64 04

Zapraszamy do kontaktu z nami w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.
Obsługujemy teren całego kraju – nie pobieramy żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku.