Zamykanie konta – z jakimi problemami możemy się spotkać?
Jeśli planujemy odejść z banku ze względu na wysokie koszty prowadzenia konta lub z innych przyczyn musimy najpierw dokładnie dowiedzieć się jak będzie przebiegała taka procedura i czy nie wiąże się ona z dodatkowymi kosztami. O wiele łatwiej jest nam założyć konto bankowe, niż je zamknąć, ponieważ banki za wszelką cenę chcą zatrzymać u siebie klienta. Udając się do placówki naszego banku możemy przygotować się na atak pracowników, którzy będą nas zachęcać do pozostawienia konta i przekonywać o jego zaletach.
Dopełnijmy wszelkie formalności
Przy likwidacji konta bankowego warto uzyskać pisemne potwierdzenie zamknięcia konta przez pracownika, dlaczego? Nie raz zdarzają się sytuacje, w których po kilku miesiącach, a nawet latach okazuje się, że nasze konto nie do końca zostało zamknięte, a w dodatku znajdują się na nim nieuregulowane płatności. W takiej sytuacji nie posiadając zaświadczenia o zamknięciu konta możemy mieć problem z udowodnieniem, iż w takim i takim dniu zamykaliśmy konto. Jeśli z kolei mamy ze sobą takie pismo nikt nie może nas zmusić do zapłacenia zaległości tym bardziej, że nie zostaliśmy o nich poinformowaniu przy zamykaniu konta.

zamykanie konta
Opłaty za zamknięcie konta – czy jest to konieczne?
Wszystko zależy od rodzaju konta, a także warunków, które stawia nam bank, w każdym z nich spotkamy się jednak z koniecznością wyczyszczenia konta, by można je było zlikwidować. Pamiętajmy, że nasze konto nie zostanie od razu zamknięte, lecz zazwyczaj odbywa się to w ciągu najbliższych 30 dni, dopilnujmy w takim przypadku, by nie została nam naliczona kolejna opłata za prowadzenie konta, ponieważ dyspozycja o jego zamknięcie została już złożona. Jeśli zdarzy się tak, że ta opłata zostanie naliczona na koncie powstanie ujemne saldo, co uniemożliwi zamknięcie konta.
Comments are closed.